Gebze Makine ile Tuvalet Tıkanıklığı Açan Tesisatçı

tuvalet tıkanıklığı
Hemen Tıkla Servis Ara : 0262 743 60 75

Cep Telefonu Tıkla Ara : 0532 350 77 72

Bir kişinin başına gelebilecek en talihsiz olaylardan birisi de hiç şüphesiz tuvaletin tıkanmasıdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında hiç panik yapmanıza gerek yoktur. Hemen suyun akışını kesmeniz gerekir. O anki telaşla suyu nasıl kapatacağınızı unutabilirsiniz. Su akışını durdurmanın 2 farklı yolu mevcuttur:

Valf tek yönlü su besleme borusuyla beraber depoya bağlı bulunmaktadır. Diğer bir yol ise su tankının içinde bulunan şamandırayı kaldırmaktır. Bu işlemi gerçekleştirirken tankın kapağını çok dikkatli bir şekilde çıkarın ve suyu kestiğinizden emin olun. Şayet tüm bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi o anki telaşla kavrayamadıysanız en garanti yol olarak evin su ihtiyacını karşılayan ana su vanasını hemen kapatın. Ardından hiç telaş yapmadan banyoya giderek mevcut suyun hep aynı seviyede olup olmadığına bakın. Ayrıca suyun azalıp azalmadığını da kontrol edin.

Tıkanıklık oluştuğu zaman kendi evimizde kullanacağımız kimyasallar ve sert cisimlerle açmaya çalışmak boruların delinmesine sebep olabilir. Olası bu durumlarda boruların komple değişimi gerekmektedir. Oysaki Gebze Tesisat firması hiç bir şekilde boruya zarar vermeden tıkanıklığı robot makine ile açmaktadır. Tıkalı gideri makine ile açan ustalarımız açma işleminin ardından boru içerisini kamera ile görüntüleyerek tesisattaki olası problemleri görüp size ayrıntılı bir şekilde bilgi vermektedir.

Hemen Tıkla Servis Ara : 0262 743 60 75

Cep Telefonu Tıkla Ara : 0532 350 77 72
gebze tesisat
Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra elinize uzun bir sopa alın ve tuvaletin deliğine sokarak yavaş bir şekilde gideri itin. Bunu yaptıktan sonra tekrar kontrol edin. Şayet su seviyesi hala aynıysa yavaş bir şekilde bu işlemi devam ettirin. Su seviyesinde azalma olmuyorsa bu makalenin devamını okuyarak tıkanmış tuvalet giderlerini açmada uygulanan adımları okuyabilirsiniz.

Sıcak yaz aylarında mikropların üreme ve yayılması daha kolaydır. Evinizde meydana gelebilecek tuvalet tıkanması bu olayı daha da arttırır. Zira tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde mikroplar, sıcak havayla beraber ortama yayılırlar ve hemen üremeye başlarlar. Çocuk, yaşlı ve hastalar için büyük bir tehdit unsuru olan mikroplar çevreye yayılmadan derhal tıkanıklık açılmalıdır. Çevreniz hemen sağlıklı bir hale getirilmez ise hiç ummadık hastalıklar oluşabilir.

Tıkanmış Pis Su Borusu Ne ile Açılır?

Tıkalı pis su borusu açmanın birkaç farklı yolu vardır. En sorunsuz ve en garantili yöntem ise kanal açma makineleri ile yapılan çalışmalardır. Atık yani pis su klozetten geri tepiyorsa yalnızca klozetin tıkandığını söyleyebiliriz. Şayet zemindeki giderden ya da banyoda bulunan küvetin giderinden su geri tepiyorsa daha uç noktalardan ana boruya bağlanan bölgeden tıkandığı anlaşılır. Kendi başınıza tıkanan tuvaleti açmaya niyetlenebilirsiniz. Bunun için de susta kullanarak açma çalışmaları yapabilirsiniz.

Klozetlerin tıkanmasına en çok sebep olan şey klozetin içerisine atılan tuvalet kağıtlarıdır. Klozetin es diye tabir ettiğimiz noktasından dönemeyen kağıtlar zamanla sıkışarak suyun akışını önlerler. Bir ihtimal bu problemi tıkanıklık açma teliyle çözebiliriz. Tuvalet pompaları da bu sorunu çözmede işe yarayabilir. Fakat tuvaletin içerisine koyduğumuz kokular, çocukların bunlarla oynaması sonucunda tuvaletin deliğine düşerler. Deliğin içinde sıkışan bu kokuların üstüne bir de kağıt ve pislikler eklendiğinde tuvalet çok pis bir şekilde tıkanır. Bu şekilde oluşan tıkanmalar sadece tıkanıklık açma robotu ile açılabilir. Ustalarımızın tecrübesi ile sizlere garantili ve hızlı çözümler üretiyoruz.

Klozet seçimi de tıkanmalarda büyük rol oynamaktadır. Zira klozetlerin es kısmı dar ise buradan kağıt ve atıklar geçemez. Bunun sonucunda geri tepmeler meydana gelir. Bu yüzden klozet seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Sonuçta bir ömür boyu yaşayacağınız eve zarar gelmesini istemezsiniz. Öyle değil mi? Başınıza gelebilecek en küçük tuvalet tıkanmasına çözüm ararken hem zamanınızdan hem de rahatınızdan olursunuz. Kimyasal ilaçları tuvalet tıkanmalarında kullanmak yanlış bir uygulamadır. Hiçbir kağıt kimyasal ilaçla erimez. Ayrıca tuvaletin deliğinde sıkışan bir oyuncak veya plastik parçasına kimyasal ilacın etkisi olmaz. Bunlarla uğraşarak boşuna zaman harcamış olursunuz. Kimyasal ilacın cildinize temas etmesi ve üstünüze bulaşması durumunda vücudunuzda ciddi yanıklar oluşabilir. İnternetten ufak bir arama sayesinde bu konu hakkında birçok örnek bulunabilir. Bir tesisat şirketi olarak biz bile mecbur kalmadıkça bu kimyasal ilacı kullanmayız.

Mutfak tesisatında yağlanmadan ötürü meydana gelen tıkanmalarda yağları eritmek ve parçalamak için kimyasal ilaçlar ve yağ çözücüler kullanılabilir. Fakat kendi evinizde kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan sıvı lavabo açıcı ürünleri kullanmanız gerekir.

Bir cevap yazın