Gebze Robotla Lavabo Açan Su Tesisatçı

kırmadan robotla lavabo açmaTıkalı mutfak ve banyo lavaboları her kadının başına gelebilecek en büyük sorunlardan birisidir. Bu tıkanıklık sorunu sadece evlerde meydana gelmemektedir. Aynı zamanda iş yerlerinde ve tabi ki yemek yapan restoranlarda daha sık görülür. Bu tip lavabo tıkanıklığı ile karşılaşıldığında akıllara hemen su tesisatçısı gelmektedir. Ancak tesisat ustasının gelmesi 30 dakika kadar bir süre alır. Bunun olabilmesi için ise tesisatçının boşta ve size yakın bir konumda olması gerekir. Çoğunlukla tesisatçı 1 saatten önce gelmez. Tesisatçı gelene kadar tıkanıklığa acil müdahale edilmesi gereklidir. Şayet çok büyük bir problem meydana gelmediyse lavabo tıkanıklığını siz bile giderebilirsiniz.

Tıkalı lavabo açma servisi Gebze Tesisat olarak kırma dökme yapmadan bu problemi çözmekteyiz. Üstelik tıkalı gideri açtıktan sonra boru içerisini kamera ile görüntüleyerek sorunun ana kaynağını tespit edebilmekteyiz. Siz de profesyonel bir destek almak istiyorsanız bizi arayabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz. Gebze tesisat firması sizden sadece tıkanıklık ücreti alacaktır kamera için ekstra bedel ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Hemen Tıkla Servis Ara : 0262 743 60 75

Cep Telefonu Tıkla Ara : 0532 350 77 72

Lavabo Tıkanıklığına Neden Olan Faktörler

Çoğunlukla lavaboların tıkanması kullanımla alakalıdır. Fakat bazen de tesisatın döşenmesinden kaynaklı tıkanmalarda meydana gelebilir. Kullanım sırasında gidere çay posasını dökmek, yemek artıklarını gidere dökmek, meyve ve sebzelerdeki toprak kalıntılarını evyede yıkamak ve lavabo içerisinde sebze, meyve soymak tıkanıklığa yol açar. Bu tür faktörlere dikkat ederseniz gider borularınız çok zor tıkanır. Tesisat borularının döşenmesi sırasında oluşan yapım hatalarında ise en mühim nokta tesisat borusuna verilmesi gereken eğimdir. Lavabo tıkanıklığına neden olan faktörlerin en başında ve en çok rastlanan problem eğim sorunudur. Bu sorunun önüne geçmek içinse daha ilk başta tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gerekir. Tıkalı lavabo açma teknikleri şunlardır;

Pompa kullanarak tıkalı lavaboyu açma

Pompayı lavabo gider deliğinin kenarlarından hiçbir boşluk kalmayacak biçimde oturtunuz. Pompayı üstünden bastırarak tek hamlede hızlı ve sert bir şekilde vurunuz. Bu işlemi arka arkaya birkaç defa yapınız. Pompalama işlemini yaparken çok sert olmamalıyız. Eğer lavabonuz eskiyse yerinden çıkabilir.gider tıkanıklığı açma

Susta ve elbise askısı ile tıkalı lavaboyu açma

Eskiden yapılan elbise askılarının üzerinde plastik kaplı tel kullanılırdı. Askıda bulunan plastik kaplı teli, gidere girecek biçimde düzelterek giderin içerisinde ileri geri yaparak tıkanmaya neden olan atıkları yerinden oynatabilirsiniz. Doğrusunu söylemek gerekirse elbise askısı yerine nalburlarda satışı yapılan sustalar tıkalı lavabo açmada daha etkili bir yöntemdir. Tıpkı susta da gider borusunun içerisine sokulur ve ileri geri ittirilerek tıkanan lavabo açılmaya çalışılır.

Kimyasal çözücüler kullanarak tıkanıklık açma

Büyük marketlerde ve nalburlarda yemek artıklarının yol açtığı lavabo tıkanmalarını gidermek için kimyasal çözücüler bulunur. Bu kimyasallar katı ve sıvı halde değişik markalara sahiptirler. Bu tür kimyasalları kullanmaya başlamadan önce üzerlerinde yazan kullanma talimatları çok dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Kimyasal çözücü kullanmak yağ ve yemek artıklarından dolayı oluşan lavabo tıkanıklıklarında çok etkili bir yöntemdir.Karbonat ve sirke yardımıyla tıkanıklık açma

İlk önce gider deliğinin üstüne 1 ya da 2 su bardağı karbonat serpin ardından üzerine 1 lt sirkeyi yavaş bir şekilde boca edin. Bu süre zarfında 2 element tepkimeye girerek kaynama ve köpürme olayları gerçekleşecektir. Bu durumdan sakın korkmayın. Az bir süre beklemenin ardından yemek artıklarının lavaboyu tıkamasından dolayı tıkanıklık olduysa lavabo açılacaktır. Ancak bu işlemleri uygularken mutlaka maske, eldiven ve gözlük kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Su hortumuyla tıkalı lavaboyu açma

Tıkalı olan borunun altında sifonun duvara bağlantı noktasından ayırın. Çamaşır musluğuna bağlı hortumu tıkalı giderin içine sokarak kenarlarına sıkı bir şekilde bez bağlayın ve ardından suyu açın. Büyük bir sorun olmadığı müddetçe suyun basıncı ile beraber tıkanıklık açılacaktır.

Bu tekniklerin hepsini uyguladıktan sonra hiçbir sonuç elde edemediyseniz sorun çok ciddidir ve ancak profesyonel su tesisatçılarının giderebileceği lavabo tıkanıklığı problemidir. Bu problemi en kısa zaman zarfında çözmek istiyorsanız durmayın hemen bizi arayın. Tesisat ustalarımız yanlarında getirdikleri kameralı sistemler ve gider açma makineleri ile hemen sorununuzu çözecektir.

Lavabo Tıkanması Nasıl Önlenir?

Lavabo tıkanıklığı açma işine gelmeden önce lavabo tıkanıklığını önlemek çok daha mühimdir. Bu yüzden şimdi sizlere birkaç tavsiyede bulunacağım.

  • Lavabo borusundan içeri büyük atıkların kaçmaması için fazladan süzgeç koyabilirsiniz.
  • Lavabonuzun içerisine 15 günde 1 kaynar su ve yağ çözücü dökebilirsiniz. Bunu yapmamızdaki amaç zamanla biriken yağların donarak büyük bir soruna yol açmasını engellemektir.
  • Sudan tasarruf etmek için mutfak musluğunu kısmayın. Şayet musluğu kısarsanız su yeterli düzeyde olmadığı için lavabo borusundaki atıklar ve yağlar birikerek tıkanmaya neden olacaktır.
  • Mutfak lavabosu içinde soğan, salatalık, patates vb. kabuklu sebzeleri soymamaya özen gösterin. Zira ne kadar dikkat etseniz de bu atıklar lavaboyu tıkayacaktır.

Bir cevap yazın